Klub Sportowy Bystra

KS Bystra to klub sportowy powołany z marzeń i pasji dla realizacji marzeń i pasji właśnie. Założycielami klubu byli przyjaciele z podwórka, którzy spełnili tym samym kiełkujące od dzieciństwa, wspólne marzenie.

Dziś swoje sportowe pasje, w różnych dyscyplinach, realizuje w naszym klubie blisko 200 osób – tych małych i tych całkiem dorosłych sportowców. Sam klub zaś, stał się swego rodzaju wydarzeniem społecznym, angażującym wiele osób i realizującym swoje cele także poprzez różnego rodzaju działania społeczne.

Co czyni KSB Wyjątkowym?

Myśl globalnie, działaj lokalnie – tą starą dewizą kierujemy się w swym działaniu. Duże ambicje sportowe i wizję rozwoju łączymy ze swojskim, rodzinnym klimatem panującym w samym klubie. To połączenie sprawia, że trenując u nas można jednocześnie znaleźć doskonałe warunki i możliwości do sportowego wzrostu, jak i świetną atmosferę, prawdziwą przyjaźń i szerokie wsparcie.

Wpływ KSB na sportu w regionie

Powstanie naszego klubu stanowiło odpowiedź na potrzeby realizacji sportowej pasji młodych mieszkańców Bystrej i Gminy Wilkowice. Wraz ze wzrostem potencjału sportowego i szkoleniowego, dynamicznie wzrastać zaczął też zasięg klubu. Dziś jesteśmy najsilniejszym ośrodkiem piłki ręcznej w regionie, z licznymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej i ambicjami wykraczającymi daleko poza granice naszej miejscowości.